Repair Café – 28 november – Wijkcentrum De Kring

Repair Café’s richten zich op duurzaamheid en gemeenschapszin door kapotte spullen een tweede leven te geven. Ook Repair Café Eeklo is een inspirerend voorbeeld van samenwerking om duurzaamheid te bevorderen en waardevolle vaardigheden te delen.

Door dit concept, waarbij vrijwillige herstellers nakijken en herstellen wat stuk is, ontdekken steeds meer mensen de voordelen van reparatie en hergebruik. Op zaterdag 28 november doen ze dat in Wijkcentrum De Kring.

Repair Café Eeklo kan rekenen op een grote ploeg gedreven en ervaren vrijwillige reparateurs. Alles wat draagbaar is, komt in aanmerking voor nazicht en herstel. Grote toestellen zoals wasmachines of vaatwassers worden niet aanvaard, sterk vervuilde toestellen evenmin. De herstellingen zijn volledig gratis; alleen eventuele wisselstukken betaal je zelf.  Dankzij de grote groep vrijwilligers is de wachttijd beperkt.

Je kan ook kleding en textiel laten herstellen of aanpassen. Met een goedgekeurde aanvraag  bij Cera en een mooie geste van Mertens Service Center in Melle konden we vijf nieuwe, identieke machines aankopen waardoor er ook hier een betere service kan geboden worden.

Sinds kort is er niet alleen een hersteller voor lederwaren maar ook iemand voor ‘groot stikwerk’. Ze hebben beiden een speciale machine en hopen ervaring en inzicht. Je kan dus ook lederen jassen, rugzakken, fleece vesten, kussenslopen en zelfs tenten laten herstellen

Ook met juwelen kan je nog steeds terecht bij Repair Café Eeklo (behalve in september). De herstelster is creatief en het gebeurt niet zelden dat ze van kapot stuk een nieuwe creatie maakt.

Naast herstellen is er ook digitale ondersteuning: vrijwilligers van Allemaal.Digitaal beantwoorden al je digitale vragen over smartphones, apps, e-mailgebruik, enz. Heb je een laptop met een oud besturingssyteem, dan kunnen ze dit aanpassen naar Linux Mint.

Op elk Repair Café in Wijkcentrum De Kring is er ook fietsherstel.

Moet je even wachten vooraleer je aan de beurt bent? Dat kan in de cafetaria!